Přijímat kryptoměny na platebním terminálu?

Vyřešeno. V terminálu v mobilu můžete! Přijímejte platby v některé z podporovaných kryptoměn a držte krok s aktuálními trendy!

Poskytováno ve spolupráci se společností .

 

kryptoměny

Svezte se na vlně popularity kryptoměn

Není snad již nikdo, kdo by v dnešní době neslyšel o kryptoměnách. Věděli jste ale, že kryptoměny nejsou pouze investiční nástroj, ale dá se jimi i zaplatit v obchodě? Pro ty z vás, kteří jdou rádi s dobou a vidí potenciál v rostoucí oblibě kryptoměn, jsme připravili skutečnou lahůdku.

Ve spolupráci se společností GoCrypto můžete přijímat prostřednictvím svého mobilního telefonu kryptoměny i vy. Stačí si zapnout v platební aplikaci GP tom neboli Terminálu v mobilu možnost "Umožnit platbu kryptoměnami" a můžete začít. Vaši zákazníci získají další platební nástroj, který jistě ocení. Pokud chcete platbu umožnit, ale sami si ještě nejste jistí v tom, jak to s těmi kryptoměny vlastně je, nezoufejte. Platbu na účet vám můžeme připsat v jakékoliv měně, tedy i v korunách dle aktuálního kurzu. Nebo můžeme platby posílat rovnou na váš kryptoměnový účet a hodnota vašeho portfolia tak může každý den jenom růst!

Co je terminál v mobilu?

Aplikace GP tom, neboli terminál v mobilu, je jedinečná aplikace, která dokáže nahradit platební terminál. Umožní vám snadno a rychle přijímat platební karty Visa a Mastercard ať jste kdekoliv.  Aplikace funguje na telefonech Android s operačním systémem 8.x nebo vyšší. Netrapte se s platebním terminálem na cestách a stáhněte si platební aplikaci GP tom i do svého mobilu.

Jak to funguje?

Podpis smlouvy

Abyste mohli přijímat kryptoměny, je potřeba mít s námi podepsanou Smlouvu o akceptaci karet. Na jejím základě vám zašleme dva emaily - s aktivačními údaji do aplikace GP tom a do sekce Kryptoměny.

Stáhněte si aplikaci

V obchodě Google Play si stáhněte aplikaci GP tom do vašeho mobilního telefonu s operačním systémem Android. Přihlaste se do aplikace přes aktivační e-mail, který jste od nás obdrželi. 

Zapněte si funkci kryptoměny

Přímo v aplikaci si aktivujte možnost přijímat kryptoměny. Od této chvíle můžete platby vybranými kryptoměnami přijímat.

Platba kryptoměnou

Zákazník, který chce zaplatit v kryptoměně, otevře ve své mobilní peněžence QR kód. Vy v aplikaci GP tom zvolíte možnost "Kryptoměny" a naskenujete čtečkou zákazníkův kód. A je to!

Podívejte se na videomanuál k produktu

Ačkoliv se může platba kryptoměnami může zdát jako něco složitého, opak je pravdou. Připravili jsme pro vás krátké video o tom, jakým způsobem s touto platební metodou pracovat.

Nejčastější otázky a odpovědi

Vy, jakožto obchodník, účet mít nemusíte. Peníze vám pošleme přepočtené v aktuálním kurzu na váš standardní korunový účet. Stačí přidat IBAN v nastavení GoCrypto portálu. Pokud ale kryptoměnový účet máte, je možné zasílat si kryptoměnu přímo na něj. Účet, na který chcete peníze přijímat, si můžete nastavit přímo v aplikaci.

Z každé transakce odvedete 1,25%.

Aktuálně podporujeme Bitcoin, Bitcoin Cash, GoC, Ether, Tezos, Litecoin a Viberate token a další kryptoměny nabízené v rámci peněženky Binance.

Zúčtování poskytuje náš partner společnost GoCrypto a probíhá jednou měsíčně. Při vyšším počtu transakcí to může být i více. Z důvodu odlišného charakteru transakcí je není bohužel možné vidět v Merchant Portálu.

Kryptoměny jako takové podporují jen standardní prodej. Platbu nelze stornovat. Pokud je potřeba platbu stornovat, obchodník vrátí částku jinou formou.

Lze využít stejné způsoby jako u platby kartou - email, sms nebo QR kód.

GoCrypto je slovinská společnost specializující se na platby kryptoměnami v obchodech a e-shopech. Na Slovinsku patří mezi nejúspěšnější startupy, rychle expandující do dalších zemích. Jejich platební řešení podporuje tři typy peněženek: Elly wallet, Binance wallet a Bitcoin.com.