Spravujte svůj účet kdykoliv a kdekoliv díky Marketplace!

Veškerou komunikaci s Global Payments jednoduše a bez čekání. Přihlaste se do Marketplace a spravujte svůj účet kdykoliv budete potřebovat.

Novinka - vyzkoušejte novou aplikaci MyGP Mobile!

S Marketplace vyřešíte cokoli, kdykoli a odkudkoli

Představujeme vám Marketplace, nový online portál určený pro naše klienty. Díky němu můžete pohodlně a bezpečně ovládat svůj účet u Global Payments. Umožňuje snadno změnit nastavení platebních terminálů nebo platební brány, přidávat nové funkcionality nebo objednávat dodatečné služby. Díky šikovným přehledům budete mít svůj účet pod kontrolou na jednom místě. S online portálem Marketplace vyřešíte každý požadavek na pár kliknutí a budete mít více času na své podnikání.

pc

Váš Merchant Portal se přesouvá

Již nyní můžete najít Merchant Portál ve vašem zákaznickém účtu v Marketplace. Co zde najdete? Například informace o transakcích z platebního terminálu nebo brány. Můžete vyhledávat platby a filtrovat je podle času a rychle najít tu, kterou zrovna potřebujete. Analyzujte svá data a jednoduše si vyexportujte report ve formátu pdf nebo xlsx. Potřebujete předat zaměstnancům přístup do Merchant Portálu? Není problém, nastavte jim uživatelská oprávnění. Samozřejmostí jsou i emailové notifikace.

Stáhněte si novou aplikaci MyGP Mobile

Díky nové aplikaci MyGP Mobile získáte aktuální přehled o produktech a službách, které máte od Global Payments. Usnadněte si život a spravujte svůj zákaznický účet přímo ze svého telefonu.

Jak na první přihlášení do aplikace?

 1. Na počítači. Přihlaste se na vašem počítači do vašeho účtu Marketplace. V menu vyberte "Nastavení společnosti" a zvolte "Připojte se k mobilní aplikaci MyGP Mobile". Na obrazovce počítače se vám vygeneruje QR kód.
 2. Na vašem telefonu. Stáhněte si aplikaci MyGP Mobile (Android/iOS). Po nainstalování ji otevřete a klikněte na odkaz "Přidat profil". Načtěte QR kód z obrazovky vašeho počítače.
 3. A to je vše! Vaše aplikace je připravena kdykoliv ji budete potřebovat.

Nemůžete najít přihlašovací údaje do vašeho účtu Marketplace? Zavolejte nám na +420 267 197 777. 

Marketplace - vaše nová brána pro správu produktů a služeb od Global Payments!

uspory

Šetří čas

Změny nastavení nebo objednávku nových služeb si můžete jednoduše zařídit sami, online a bez čekání.

komfort

K dispozici nonstop

Portál je dostupný na jakémkoliv zařízení 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

tisk

Jednoduchý přehled

Všechny produkty a služby máte na jednom místě. Stejně tak i vaše požadavky, které jste nám poslali.

tisk

Intuitivní ovládání

Aplikace je intiutivní a přizpůsobená k prohlížení v počítači, mobilu i na tabletu.

girl with pc

Jak se do Marketplace dostanete?

Pokud již jste naším klientem, obdržel jste po podpisu smlouvy váš vlastní personalizovaný link pro přístup do portálu. V několika málo krocích si vytvoříte profil včetně přihlašovacího jména a hesla. Vaše přihlášení je bezpečné a autorizované. Po přihlášení vás průvodce provede základními funkcemi a vy tak můžete aplikaci hned začít využívat.

Neznáte své přihlašovací údaje? Zavolejte nám na +420 267 197 744 nebo napište na [email protected].

Video návody aneb jak začít

Pokud ještě váháte s tím, jak začít, připravili jsme pro vás krátké a jasné video manuály, které vás procesem provedou.

První přihlášení do Marketplace

Jak získat aktivační odkaz?

Co vám například Marketplace umožňuje?

Nastavovat si produkty

Přidejte si další platební terminál nebo platební bránu, nebo upravujte jejich nastavení.

Spravovat obchodní místa

Můžete si přidávat nebo odebírat obchodní místa, měnit jejich nastavení nebo vlastnosti.

Přidávat si nové služby

Máte zájem o GP analytics, pojištění nebo si chcete zažádat o flexibilní financování? Není problém.

Řešit reklamace a chargebacky

Zadávejte reklamace nebo jakékoli své požadavky online prostřednictvím jednoduchého formuláře.

Vybírat a prohlížet si produkty

Vyberte si z katalogu nových platebních terminálů ten nejvhodnější nebo si doobjednejte třeba pinpad.

Vstupovat do všech aplikací

Přes aplikaci Marketplace se snadno přihlásíte i do Merchant Portálu, kde najdete všechny vaše transakce.

Nejčastější otázky a odpovědi k vašemu zákaznickému portálu Marketplace

Marketplace je webový portál podobný aplikacím internetového bankovnictví. V rámci portálu Marketplace získáváte okamžitý kompletní přehled a kontrolu nad nastavením vašeho účtu v Global Payments. Máte možnost jednoduše realizovat změny nastavení, požádat o další služby nebo zadat jakýkoliv jiný požadavek na Global Payments.

 1. Dostupnost a kontrola. Marketplace máte vždy u sebe, funguje skvěle i na mobilním zařízení. Kdekoliv si tak můžete prohlédnout a změnit vaše nastavení nebo si zkontrolovat poslední transakce.
 2. Úspora času a jednoduchost. Jakoukoliv změnu nebo požadavek si můžete jednoduše zadat sami kdekoli potřebujte. Nejste na nikom závislí, nikam nemusíte chodit, volat ani psát.
 3. Informace a přehled. S Marketplace máte okamžitý kompletní přehled o vašich obchodních aktivitách, nastaveních účtu a službách v Global Payments.
 • Získávat všechny důležité informace týkající se vašeho účtu, stávajících služeb a nastavení spolupráce s Global Payments
 • Měnit nastavení stávajících služeb
 • Přidávat nebo upravovat obchodní místa a platební brány GP webpay
 • Přidávat a spravovat další uživatele Marketplace za vaši společnost
 • Zadávat požadavky na Helpdesk
 • Vybírat si z katalogu platebních terminálů
 • Zřizovat či objednávat si další služby
 • Využívat Flexibilní financování na podporu vašeho podnikání
 • Prostřednictvím služby GP analytics monitorovat nejen váš výkon, ale i výkon vaší konkurence
 • Přehled důležitých údajů z transakcí za posledních 7 dní a přímý vstup do aplikace Merchant portál pro detailnější přehled

Obchodník (jednatel firmy) obdrží uvítací email se svým vlastním personalizovaným odkazem pro přístup do portálu. Kliknutím na odkaz si v jednoduchých krocích vytvoříte své přihlašovací jméno a heslo. O zaslání uvítacího emailu do Marketplace můžete také požádat vašeho obchodního zástupce, popřípadě nás kontaktovat přes zákaznickou linku.

Alternativní způsob:

Na stránce www.mygp.cz se můžete zaregistrovat do Marketplace. Jednatel firmy zadá základní identifikační údaje (IČO, jméno, příjmení a číslo občanského průkazu), které jsou uvedené ve smlouvě s Global Payments. Po úspěšné verifikaci všech těchto údajů v našich databázích si v jednoduchých krocích vytvoříte své přihlašovací jméno a heslo. V případě, že při verifikaci údajů nenajdeme shodu u jednoho či více údajů, máte možnost požádat o přístup prostřednictvím požadavku o asistenci. Po zpracování požadavku vás budeme kontaktovat a váš požadavek dořešíme telefonicky.

Aktualizace dat v Marketplace probíhá 1x za den, a to v časných ranních hodinách.

Přístup do portálu Marketplace je zdarma.

Všechny změny, které byly provedeny a uloženy během jednoho přihlášení do portálu, se automaticky přiřadí do jednoho požadavku (tiketu) a odešlou na zpracování jakmile se uživatel z portálu odhlásí. To znamená, že po odhlášení a opětovném přihlášení do portálu se každá další změna bude odesílat jako nový požadavek (tiket).

Upozornění: Jednotlivé požadavky (tickety) se řeší postupně, v pořadí v jakém byly zadány, a není možné měnit pořadí zpracování jednotlivých požadavků.

Na začátku má přístup do Marketplace pouze jednatel firmy. Může však v Marketplace požádat o vytvoření nového uživatelského konta, přes které bude ke službě přistupovat jiný uživatel. Tento požadavek se vytváří v záložce "Zadat speciální požadavek". Následně se zvolí možnost "Vytvořit nového uživatele", kde bude klient vyzván k zadání základních kontaktních údajů nového uživatele. Pokud je nový uživatel jednatelem společnosti, získá roli jednatel společnosti (statutár). Pokud nikoli, získá roli běžného uživatele.

Jednatel společnosti (statutár) - role je přidělena pouze jednatelům společnosti a poskytuje plná práva v nastavování produktů a služeb.

Běžný uživatel - tuto roli získává každý nový uživatel, který není jednatelem společnosti. Tento uživatel má také přístup k nastavení produktů a služeb, avšak jakákoli významná změna uložená tímto uživatelem je odeslána ke schválení jednateli společnosti. Zároveň tento uživatel nemá přístup k osobním údajům (KYC data) jednatelů.

Upozornění: Pokud je vyžadováno schválení konkrétního požadavku běžného uživatele jednatelem, nebude tento požadavek (tiket) zaslán ke zpracování do Global Payments, dokud nedojde ke schválení takového požadavku jednatelem.

Seznam jednotlivých požadavků (ticketů) si jednoduše zobrazím v "Centru zpráv".

Marketplace je online portál, který vám poskytuje kompletní přehled a kontrolu nad nastavením vašeho účtu v Global Payments. Máte možnost jednoduše realizovat změny nastavení, požádat o další služby nebo zadat jakýkoliv jiný požadavek na Global Payments.

Merchant portál je aplikace, která vám poskytuje úplný přehled o všech vašich transakcích a platbách, které proběhly přes váš platební terminál nebo platební bránu GP webpay.

Ano, oba systémy budou pro klienty i nadále dostupné.

Marketplace umožňuje velmi jednoduchý a přímý přístup do Merchant portalu bez nutnosti zadávat znovu přihlašovací jméno a heslo. Systém si spáruje uživatelský účet Merchant portálu s uživatelským účtem v Marketplace a každé další přihlášení již bude probíhat plně automaticky.

Ano, portál Marketplace je designovaný tak, aby se přizpůsobil jakékoli velikosti obrazovky, takže ho plnohodnotně můžete využívat i na vašem mobilním telefonu nebo tabletu.

Přístup k těmto službám a jejich nastavením jednoduše najdete pod ikonou "Moje služby".

Jedinou podmínkou je mít webový prohlížeč minimálně v níže uvedených verzích - Internet Explorer 8, Google Chrome V28, Apple Safari v6.0.5, Firefox V22.

Ano, všechny firmy je možné zpřístupnit přes jeden uživatelský účet, tedy pod jedno přihlašovací jméno a heslo do Marketplace. Uživatel si jen musí při párování každé další firmy zvolit možnost spárování s již existujícím uživatelským účtem.

Heslo je nutné měnit každých 80 dní.

Nejčastější otázky a odpovědi k Merchant Portálu

Merchant Portal je zákaznický webový portál, který jsme pro vás vytvořili ke každodennímu používání. Poskytuje vám úplný přehled o všech vašich transakcích a platbách, které proběhly přes váš platební terminál nebo platební bránu GP webpay. Dozvíte se zde také všechna důležitá aktuální sdělení.

Přihlašovací údaje vám zašleme na e-mailovou adresu uvedenou na vaší smlouvě. Odkaz na přihlášení najdete v pravém horním logu na stránkách www.globalpayments.cz nebo klikněte zde.

Můžete také kliknout na tlačítko "Merchant Portal" v horním menu webové stránky Global Payments.

V Merchant Portalu najdete řadu funkcí, které jsou užitečné pro vaše podnikání. Můžete zde například:

 • Zobrazovat si transakce a platby pro vybrané časové období
 • Vytvářet souhrny pro vybrané platby, transakce nebo lokality
 • Třídit údaje podle plateb, data transakce, města, částky, terminálů atd.
 • Ověřovat přijetí transakcí
 • Nastavit si avíza podle vašich potřeb
 • Vyhledávat ve finančních údajích
 • Analyzovat údaje a exportovat je například ve formátech .pdf nebo .xlsx
 • Spravovat a přidávat uživatele, kteří mohou vidět různé typy informací o vašem obchodě (manažeři obchodu, účetní atd.)
 • Získávat dokumenty, návody a aktuální zprávy o vašem zákaznickém účtu

 

Díky portálu máte nepřetržitý přístup k informacím a flexibilitu, kterou vám tištěné papírové výkazy neumožní. Veškeré údaje jsou každodenně aktualizovány a jednotlivé transakce jsou uváděny včetně všech potřebných detailů. Samotný portál je dostupný nonstop, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Merchant Portal umožňuje uživateli celou řadu možností, jak se svými daty dále pracovat. Seznamy lze filtrovat nejen podle obchodního místa a časového období, ale také podle celé řady dalších možností. Nastavit si můžete formát, periodicitu či e-mailové adresy, na které chcete výpisy dostávat. Jazyk výpisů se nastaví automaticky, zpravidla v češtině a v angličtině. Vygenerované PDF výpisy budou zároveň uloženy v portálu v sekci Výpisy, kde jsou archivovány po dobu 2 let. V případě, že s vašimi daty pracuje dále účetní, jistě ocení možnost dávkového zpracování vybraných souborů.

Abyste se mohli podívat na demo verzi našeho zákaznického portálu Merchant Portal, nemusíte mít u nás podepsanou smlouvu. Přihlásit se můžete prostřednictvím přihlašovacích údajů níže: 
Adresa: oms.test.gpe.cz/mportal/index.xhtml
Přihlašovací jméno: testmerchant
Heslo: 111111