Proč začít přijímat karty?

Přijímání platebních karet má velmi významný vliv na úspěšnost vašeho podnikání. Dnes už téměř každý platí kartou nebo mobilním telefonem a čím dál více se stává, že pokud zákazník u vás nebude moci kartou zaplatit, odchází, a vy přicházíte o tržby a zisk.

Téměř každý nakupující při platbě kartou nakupuje za vyšší částku než při platbě v hotovosti. U hotovosti také musíte počítat s náklady na její bezpečnou úschovu, musíte chodit do banky ukládat ji na účet atd. U nákupů hrazených kartou toto zcela odpadá, peníze máte druhý den na účtu a nemusíte se o nic starat.

Platební terminály
Visa Mastercard Visa Electron Maestro Diners Club Union Pay jcb  Sodexo Benefit plus Edenred Google Pay  

Naše terminály přijímají všechny běžné typy karet

Akceptujeme magnetické, čipové a bezkontaktní karty od karetních asociací, jako je Visa, Mastercard, JCB, Diners Club, China UnionPay nebo American Express. Naše terminály přijímají i většinu stravenkových, věrnostních, tankovacích nebo privátních karet.

Platební řešení pro váš business

Přinášíme špičková řešení pro příjímání karet jak v prodejnách, tak i na internetu. Poskytneme vám přesně to, co potřebujete pro své podnikání, ať už jste velký obchodní řetězec či malé květinářství. Jsme největší společnost v tomto oboru, a proto budete mít vždy technologické novinky k dispozici jako první.

Největší mýty kolem platebních karet

Dříve se poplatky za přijímání platby kartou pohybovaly průměrně v řádu několika procent z placené částky. Po regulaci Evropskou unií v roce 2015 a zároveň s rozšířením platebních terminálů poplatky klesly. U osobních debetních/ kreditních karet Visa, Mastercard, Maestro se tak dnes nejčastěji pohybují kolem 1 - 2 %, u firemních platebních karet nebo u přijetí dalších karetních poskytovatelů JCB, Dinners Club nebo American Express jsou tato procenta vyšší. Ale pozor, všechno se odvíjí od celkového karetního obratu, protože terminál - jeho pronájem, správa a údržba něco stojí.

Většinu platebních rozhraní provozují velké finanční subjekty, které dbají na zabezpečení přenosu osobních údajů, mají nastavené celosvětové standardy a nejpřísnější bezpečnostní požadavky jako Mastercard SecureCode, Verified by Visa a SafeKey 3D Secure. Raději si ale vždy zkontrolujte, jestli platíte přes zabezpečenou stránku – poznáte ji podle zelené ikonky zámečku vlevo od URL adresy. URL adresa musí zároveň začínat písmeny HTTPS.

Nemusíte. Můžete si vybrat jakéhokoliv poskytovatele na trhu. Terminál i webová platební brána jsou na bankovním účtu nezávislé. Pouze pokud je poskytovatelem platebního terminálu/webové platební brány samotná banka, je ve většině případů nutné mít zde i bankovní účet a někdy i další služby, které mohou stát desítky až stovky korun měsíčně navíc.

To je nesmysl. Platební karta musí být při transakci přiložena do pěti centimetrů od platebního terminálu a navíc musí v nehybné pozici setrvat několik sekund. Omylem tedy v obchodě skutečně nikdo nic zaplatit nemůže.

Platební terminály nefungují pouze přes Wifi, vybírat si můžete vybírat z celé řady dalšího připojení jako například GPRS, SIM karty nebo Bluetooth.