DCC Rozpoznání karet

Bezpečnost potvrzená auditem

Naše platební brána splňuje mezinárodní standard 3D Secure, citlivá data nikdy nesdílíme s e-shopy a jako jedni z mála v České republice každý rok procházíme nejpřísnějším mezinárodním bezpečnostním auditem PCI DSS.

Kontrolní mechanismy 3D Secure

3D Secure označuje soubor bezpečnostních požadavků karetních asociací Mastercard, Visa a American Express. Tyto bezpečnostní standardy jsou také označovány jako Mastercard Identity Check, Visa Secure a SafeKey definují dodatečný mechanismus pro ověření držitele platební karty. Současně poskytují držiteli karty i obchodníkovi nesrovnatelně vyšší záruky, než je tomu u plateb neautentizovaných přes 3D Secure.

3D secure

Jak bezpečně nakupovat kartou on-line?

Https zabezpečení

Šifrování SLL ve vašem prohlížeči

Před zadáním údajů o platební kartě si ověřte, zda je komunikace mezi vaším počítačem a platební stránkou šifrována přes protokol SSL. Poznáte to tak, že je v adresním řádku vašeho prohlížeče uvedena webová adresa s předponu HTTPS. V závislosti na typu a verzi prohlížeče se v horní nebo dolní části nachází ikona zamčeného visacího zámku a zeleně se podbarví adresový řádek.

Potvrzení transakce SMS zprávou

Některé banky umožňují další ověření platby pomocí 3D Secure – v tom případě vám po zadání pokynu k provedení platby na mobilní telefon přijde SMS s číselným bezpečnostním klíčem. Ten zadáte to dialogového okna, které se mezitím objeví na webové stránce. Pokud je i toto ověření v pořádku, platba je odeslána a transakce je úspěšně dokončena.

DCC Rozpoznání karet
PIN code

PIN nikdy nezadávejte

Pokud zaznamenáte jakékoliv neočekávané nebo podezřelé chování vašeho internetového prohlížeče při zadávání platebních údajů nebo je po vás vyžadováno v rámci internetové platební transakce zadání PINu k platební kartě, nezadávejte žádné další údaje a neprodleně ukončete transakci.