GP webpay

Vytvořte si bránu podle vašich představ

Platební brána GP webpay může fungovat dvěma způsoby. Buď jako integrovaná do e-shopu anebo samostatně prostřednictvím Push plateb. Pokud dáváte přednost integraci do vlastního e-shopu, můžete si vybírat z nabídky dostupných pluginů. Jestli e-shop ještě nevlastníte, můžete se na nás obrátit a rádi vám doporučíme partnerského prodejce, který bránu již do e-shopu naimplementuje za vás.

Proč umožnit svým zákazníkům platby kartou?

Zvýšíte komfort zákazníků i své tržby

Stále více lidí preferuje platbu kartou, protože je pohodlnější, bezpečnější a rychlejší než jakákoli jiná platební metoda.

Snížíte množství vrácených objednávek

Počet vrácených objednávek je u platby kartou výrazně nižší než při zasílání zboží na dobírku, čímž ušetříte i s nimi spojené náklady.

Vstřícná brána

Naše platební brána vám umožní přijímat nejen platební karty, ale nabízí mnoho dalších moderních platebních metod včetně plateb mobilem.

Jak probíhá celý proces platby

Kontrola údajů

Platební brána ověří zadané údaje vyžadované pro každý typ platby. Pokud jsou některé údaje zadané zákazníkem chybné, rovnou ho na ně upozorní - například u špatně zadaného čísla karty nebo její expirace.

Ověření (autorizace) transakce

Platební brána platbu zabezpečeným způsobem zpracuje. To znamená, že odešle detaily transakce k vydavateli karty nebo bance, kde má zákazník otevřený účet (například Platba24, kde se platba provádí převodem z účtu). Ten platbu ověří vůči zůstatku zákazníka a buď transakcí schválí nebo zamítne. Vydavatel si také může vyžádat dodatečné ověření zákazníka, například kódem, který mu zašle SMS zprávou.

Vygenerování pokynu k platbě

Váš e-shop vygeneruje pokyn k platbě, který předá naší platební bráně. Pokyn obsahuje ve zkratce například měnu transakce, částku a další informace, které platební brána potřebuje k provedení platby.

Zobrazení brány

Zákazníkovi se zobrazí platební brána buď přesměrováním, nebo přímo nad vaším e-shopem. Brána vyčká na volbu platební metody a případně na zadání údajů o platební kartě zákazníkem.

Výsledek transakce

Výsledek transakce platební brána zobrazí zákazníkovi a výsledek zašle také do vašeho e-shopu. Transakce se v obou případech zaznamená a uloží.

Reporting a přehledy

K platební bráně dostanete zákaznický portál, kde vidíte všechny realizované platby skrze platební bránu pod vaším účtem. V portálu si můžete zobrazit detaily transakcí, případně je exportovat do přehledů. V portálu lze také nastavit některé služby a nastavení k vaší platební bráně.