Proč umožnit svým zákazníkům platby kartou?

Zvýšíte komfort zákazníků i své tržby

Stále více lidí preferuje platbu kartou, protože je pohodlnější, bezpečnější a rychlejší než jakákoli jiná platební metoda.

Snížíte množství vrácených objednávek

Počet vrácených objednávek je u platby kartou výrazně nižší než při zasílání zboží na dobírku, čímž ušetříte i s nimi spojené náklady.

Vstřícná brána

Naše platební brána vám umožní přijímat nejen platební karty, ale nabízí mnoho dalších moderních platebních metod včetně plateb mobilem.

Přijímané platební karty

Platební brána pro rychlé a bezpečné platby (nejen) kartou

Platební brána GP webpay umožňuje platby tuzemskými i zahraničními kartami asociací Mastercard, Visa, Diners Club a American Express. Podporuje také platby digitální peněženkou MasterPass, platební tlačítka ČS a metodu Google Pay.

Bezpečnost plateb je pro nás vždy na prvním místě

GP webpay odpovídá celosvětovým standardům a splňuje nejpřísnější bezpečnostní požadavky MasterCard SecureCode, Verified by Visa a SafeKey, definované karetními asociacemi Mastercard, Visa a American Express. Tyto standardy jsou označovány jako 3D Secure a zaručují maximální bezpečnost plateb.

DCC Rozpoznání karet

Výhody platební brány GP webpay

Nemůžete se rozhodnout? 8 důvodů, proč si vybrat platební bránu právě od nás!

Přizpůsobivá

Nezáleží, kde a na čem bránu vaši zákazníci použijí. Vždy bude přehledná, rychlá a se službami, které si vyberete.

Další funkce

Naše platební brána si pro vás schovává daleko více funkcí a služeb.

Rychlé platby díky funkci Fastpay

GP webpay si dokáže zapamatovat číslo karty a její expiraci. Pro další nákupy tak zákazníkům ušetříte hromadu času a sobě zvýšíte konverzi nákupů.

Naprostá automatizace prodejního procesu

Platební bránu lze plně integrovat s e-shopem a umožnit tak kompletní administraci objednávek z vašeho interního systému. To vše přes jednoduché rozhraní.

Opakované platby u obchodníka

Tento nástroj pro automatizaci plateb, který vytvoří pravidelné „online inkaso“ z platební karty, usnadňuje např. placení předplatného.

Optimalizace uživatelského rozhraní

Intuitivní webové rozhraní zjednodušuje platbu a tím zvyšuje podíl dokončených objednávek. Automaticky se přizpůsobí obrazovce zařízení a jazyku prohlížeče.

Pluginy

Pro nejoblíbenější open source systémy (Magento, osCommerce, WooCommerce, Prestashop nebo Opencart) nabízíme zdarma pluginy v rámci poskytované služby platební brány.

Push platby

GP webpay vytvoří pro požadovanou platbu krátký link, který může být zákazníkovi zaslán e-mailem/SMS nebo může být umístěn na fakturu.

Jak probíhá celý proces platby

Kontrola údajů

Platební brána ověří zadané údaje vyžadované pro každý typ platby. Pokud jsou některé údaje zadané zákazníkem chybné, rovnou ho na ně upozorní - například u špatně zadaného čísla karty nebo její expirace.

Ověření (autorizace) transakce

Platební brána platbu zabezpečeným způsobem zpracuje. To znamená, že odešle detaily transakce k vydavateli karty nebo bance, kde má zákazník otevřený účet (například Platba24, kde se platba provádí převodem z účtu). Ten platbu ověří vůči zůstatku zákazníka a buď transakcí schválí nebo zamítne. Vydavatel si také může vyžádat dodatečné ověření zákazníka, například kódem, který mu zašle SMS zprávou.

Vygenerování pokynu k platbě

Váš e-shop vygeneruje pokyn k platbě, který předá naší platební bráně. Pokyn obsahuje ve zkratce například měnu transakce, částku a další informace, které platební brána potřebuje k provedení platby.

Zobrazení brány

Zákazníkovi se zobrazí platební brána buď přesměrováním, nebo přímo nad vaším e-shopem. Brána vyčká na volbu platební metody a případně na zadání údajů o platební kartě zákazníkem.

Výsledek transakce

Výsledek transakce platební brána zobrazí zákazníkovi a výsledek zašle také do vašeho e-shopu. Transakce se v obou případech zaznamená a uloží.

Reporting a přehledy

K platební bráně dostanete zákaznický portál, kde vidíte všechny realizované platby skrze platební bránu pod vaším účtem. V portálu si můžete zobrazit detaily transakcí, případně je exportovat do přehledů. V portálu lze také nastavit některé služby a nastavení k vaší platební bráně.