S Click to Pay už kartu nepotřebujete

Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a celá řada dalších. Také už se v nich nevyznáte? Představujeme vám Click to Pay. Jediná služba, která sjednocuje nejznámější platební karty Visa a Mastercard pod jednu společnou značku. Click to Pay je nová funkce platební brány, která umožní zákazníkům vašich e-shopů jednoduše zaplatit platební kartou, kterou má uloženou ve svém digitálním účtu. Nové platební řešení představily platební asociace Visa a Mastercard, aby zákazníkům na internetu vytvořili jednotný platební proces, který bude snadný a zároveň bezpečný.

Jaké jsou výhody služby?

Rychlost

Zákazník nemusí při opakovaném nákupu vyplňovat údaje znovu. Systém sám rozpozná, že je zaregistrovaný.

Snížení chybovosti

Sníží se množství nedokončených nákupů a zamítnutých transakcí z důvodů chybného zadání platebních údajů.

Vyšší zisk

Díky úspěšně proběhnutým platbám se i zvýší konverze mezi nákupním košíkem a platbou, tedy i váš obrat, potažmo zisk.

Jak platba přes Click to Pay funguje?

Výběr platební metody

Pokud máte Click to Pay na vaší platební bráně aktivní, váš zákazník při placení vybere službu kliknutím na logo. Při prvním přihlášení je nutné vložit svůj e-mail, které slouží jako uživatelské ID.

První přihlášení

Při první platbě je potřeba zadat číslo karty a vytvořit účet v Click to Pay.

Další placení

Při následujících nákupech ve vašem e-shopu už si zákazník bude moci zvolit kartu uloženou ve svém profilu.

Bezpečné ukládání čísla přes tokenizaci

Platební karta je do profilu služby ukládána při první přihlášení. Tato karta se hned po zadání tzv. tokenizuje. Co to ale znamená? Znamená to, že číslo karty vytvoří unikátní ID kód tzv. token, který se do profilu uloží. Při placení tak e-shop bude v první řadě pátrat, jestli zákazník s daným ID nemá aktivní Click to Pay a pokud ano, vyzve ho k jeho použití. Do profilu Click to Pay se může ukládat více platebních karet včetně adres pro doručení.

Zajímá vás služba ale máte další dotazy?
Připravili jsme pro vás ty nejčastější otázky a odpovědi.

Spuštění služby na vaší platební bráně od Global Payments proběhne automaticky, není tedy potřeba žádné další integrace. O celém procesu budete informováni předem prostřednictvím e-mailu.

S novou službou Click to Pay budete za zpracování plateb kartou platit stejně jako dosud.

I přesto, že zákazníci mohou již v této chvíli používat obě služby, existuje stále velké množství zákazníků, kteří do svých telefonů nebo prohlížečů uschovávat platební údaje z obavy před zneužitím nechtějí. Click to Pay je řešení, za kterým stojí největší vydavatelé platebních karet Visa a Mastercard, kartová data jsou tedy jištěna stejně jako data z platebních karet.

Služba využívá tzv. tokenizaci, tedy šifrování údajů z karty. Vaši zákazníci platbu ověřují stejným způsobem jako při placení kartou, tedy přes nejvyšší bezpečností standard 3D-Secure. Díky tomu si mohou být jistí, že jejich data jsou v bezpečí.